Ce Este Talantul în negoț ?

• Talantul în Negoț este un concurs de cunoștințe biblice care a început în bisericile creștine penticostale din România cu 25 de ani în urmă. El a fost introdus pentru prima dată în Statele Unite în anul 2023.
  • Concursul are o parte Clasică (cunoștințe din anumite cărți ale Bibliei) și o parte de Memorare (a unor pasaje biblice prestabilite). Concurenții pot participa doar la una sau la ambele părți ale concursului. Concursul este deschis tuturor copiilor de la clasa a doua în sus, precum și tinerilor și adulților de orice vârstă. El are mai multe faze (de la cea locală până la cea internațională) care se desfășoară anual din luna aprilie până în luna iulie.
  • Principalele obiective ale concursului Talantul în Negoț sunt ca participanții să își mărească sau aprofundeze cunoștințele biblice și, de asemenea, să se apropie mai mult de Mântuitorul nostru, Isus Christos.
Pentru mai multe informații, vă rugăm să faceți clic aici.

Persoană de contact: Persida Bujdei (847-529-6459, persida.bujdei@gmail.com)

What is "Talantul în negoț" ?

• Talantul în Negoț” is a Biblical knowledge contest that began in Pentecostal Christian churches in Romania 25 years ago. It was first introduced in the United States in 2023.
  • The contest has a Classic part (knowledge from certain books of the Bible) and a Memorization part (of predetermined biblical passages). Contestants can participate in just one or both parts of the contest. The contest is open to all children 2nd grade and up, as well as to youth and adults of any age. It has several stages (from local to international) that take place annually from April to August.
  • The main objectives of the “Talantul în Negoț” contest are for participants to increase or deepen their Biblical knowledge and also to draw closer to our Savior, Jesus Christ.
    For more information,   click here.

Main Contact:
Persida Bujdei (847-529-6459, persida.bujdei@gmail.com)